Так як же правильно: вилікувати волосся або відновити?

восстановление волос, лечение волос

Така термінологія присутня в багатьох салонах, це певні маніпуляції з волосяною частиною голови.

 

Давайте розберемо, що ж таке волосся зрозумілою, без хімізму, мовою. В першу чергу вони несуть захисну функцію покриву людини. Зароджуючись в фолікулі, де відбувається живлення всіма необхідними елементами, вони набирають певну силу, яка з часом дасть їм стійкості перед зовнішніми факторами. Цей процес називається кератинізація – коли з живої молекули протеїну, клітини втрачають ядро, ороговіють та вже не отримують живлення з організму.

 

Складаються з трьох шарів:

кутикула – зовнішній шар, у вигляді лусочок, несе захисну функцію, має прозорість та хороше світло відбраження;

кортекс – внутрішня частина волоса, саме в ній відбуваються всі життєво необхідні маніпуляції, відповідає за міцність та еластичність;

медула – серцевина волоса, складається з НЕ ороговілих клітин, відповідає за терморегуляцію, має уривчастість, а у деяких взагалі відсутня.

 

Сам волос, в більшій частині – це 90% білок, в якому присутні кератину, амінокислоти, вода, ліпіди і всього 1% пігменту. Завдання здорового волосся утримати або заповнити їх саме цими компонентами. Блиск і еластичність – це щільно закрита кутикула. Тільки в такому вигляді дає хороше світло відображення, завдяки кислому середовищі та жирного ліпідному покрову, утримуючи потрібні елементи в середині волоса. А це все кондиціонери, маски, масла, незмивні ліпідо та силіконовмісткі догляди для волосся.

 

Міцність волоса – це збереження або наповнення кератином, утримання від розриву амінокислотних ланцюгів або їх протезування. З цим справляються процедури глибокого дії: філери, кератинізація, плекси, маски та інше. Їх завдання – заповнити відсутніми компонентами або утримати їх. Так, як волосся –  це мертва ороговівша матерія та живлення з організму вже не отримують, їм необхідні процедури зовнішнього впливу, для підтримки здоров’я. Тому немає можливості їх вилікувати, але є можливість їх відновити.